Nu är det bara sju veckor kvar till julafton. Därför kommer här en friendly reminder från oss på WAU: om du vill boka en frisörtid inför jul och nyår är det hög tid att göra det nu.
Högtryck i salongerna
December är årets mest populära månad på våra salonger. Många vill hinna med en klippning, fräscha upp färgen eller ge håret lite extra omtanke inför julens och nyårets alla firanden. Det gör att de mest eftertraktade tiderna snabbt blir uppbokade.
För att så många som möjligt ska få möjlighet att besöka oss har vi sett till att ha extra många bokningsbara tider under december. Men trots det fylls kalendern snabbt. Kvällar, helger och de sista veckorna före jul är särskilt populära.
Ge dig själv något att se fram emot
Att boka frisörtiden i god tid handlar inte bara om att säkra en tid. Det handlar också om att ge dig själv något att se fram emot mitt i decemberstressen. En stund för dig själv, där du kan koppla av, bli ompysslad och lämna salongen med en känsla som räcker långt in i helgerna.
Vänta inte med din bokning
Vi gör självklart alltid vårt bästa för att vara flexibla och hjälpa till när kalendern börjar bli full, men i december är möjligheterna att skapa fler tider begränsade. Därför vill vi ge dig vårt allra bästa råd: vänta inte för länge.
Boka din frisörtid inför jul redan idag. Ditt framtida december-jag kommer sannolikt att tacka dig för det.